Poradnik wyboru odpowiedniego zdjęcia | VenusPuzzle

Prosty przewodnik wyboru właściwego zdjęcia dla Twoich puzzli.

1. Rozdzielczość

Upewnij się, że zdjęcie jest wysokiej jakości / rozdzielczości / DPI. Wyższe DPI z reguły jest lepsze dla większych puzzli. Na przykład: Jeśli masz w planie zamówić fotopuzzle o 550 elementach, to przybliż zdjęcie w swojej przeglądarce do ok. dwukrotności wielkości Twojego monitora/wyświetlacza. Zobaczysz wtedy przybliżony rezultat po wydrukowaniu. Jeśli zdjęcie jest niewyraźne, najprawdopodobniej oznacza to że wydruk również będzie niewyraźny. Jeśli nie jesteś pewien, to prześlij zdjęcie na „[email protected]”, a my je ocenimy.

Rozmyty obraz

2. Użyj cyfrowych obrazów

Zdjęcia zrobione przy użyciu aparatów cyfrowych w większości przypadków się nadają, z kolei zdjęcia zrobione telefonami komórkowymi nie. Jeśli chciałbyś, aby puzzle wykonane zostały z tradycyjnego zdjęcia, to konieczne będzie skorzystanie ze skanera o wysokiej rozdzielczości. Nie zalecamy korzystania ze zeskanowanych zdjęć.

3. Ostrość i tło

Nie zaleca się korzystania ze zdjęć o wyjątkowo dużych jednokolorowych obszarach takich jak niebo, morze etc. Oczywiście, jeśli fragmentem obrazu jest piękna zatoka lub niesamowicie niebieskie niebo z małymi białymi chmurkami, to jest to jak najbardziej w porządku. Jednakże, czasami otrzymujemy zdjęcia na których jest płynąca w morzu para i znajdujące się nad nimi niebieskie niebo i 90% obszaru ma podobny kolor. Wyobraź sobie układanie 1000-elementowych puzzli, gdzie 900 elementów ma niebieski, jasnoniebieski lub ciemnoniebieski kolor.

4. Brak ramek

Staraj się, aby na zewnętrznych krawędziach zdjęcia nie było cienkich ramek. Każdy obrazek ma spad, który zostanie przycięty w trakcie cięcia elementów. Ramka może zniknąć lub zostać nierówno przycięta po jednej ze stron. Ramki na obrazach, które są częścią kolażu są w porządku.

5. Proporcje obrazu

W trakcie składania zamówienia, korzystając z koszyka zakupów na naszej stronie internetowej w Kroku#2, zostaniesz poproszony o przycięcie zdjęcia zgodnie z wybranymi proporcjami obrazu puzzli. Na przykład jeśli obraz jest zbyt szeroki lub po obu stronach znajduje się zawartość, sprawi to że ciężko będzie go przyciąć bez utraty ważnych elementów.

Jeśli cały czas masz wątpliwości, nie wahaj się i wyślij zdjęcie do oceny na „[email protected]”.

Puzzle na podstawie zdjęcia
Poradnik wyboru zdjęcia
Wybierz produkt:
 
Kreator kolaży online

Kreator kolaży online

Zastanawiając się nad Zdjęcia?

Najtrudniejsza zagadka, jaką kiedykolwiek Próba montażu biorące pole krowy; to było piękne zdjęcie: czarne i białe krów rozsianych toczenia zielonym wzgórzu To traszki spotkać niebieskim bezchmurnym niebie.

Więcej artykułów »